Powered by Smartsupp

Náš blog

Články, které Vám pomohou s nákupem, údržbou a užitečné tipy ohledně hodinek, šperků a brýlových obrouček.

Jak vybrat správné brýlové obroučky?

Brýle nejsou jen pomůckou pro korekci zraku, ale i módním doplňkem, který podtrhne váš styl. Proto je důležité vybrat si obroučky, které vám budou perfektně sedět a slušet. V e-shopu Minuteka.cz naleznete širokou nabídku brýlových obrouček od renomovaných značek, takže si u nás vybere každý.

Při výběru brýlových obrouček byste měli zvážit několik faktorů:

Tvar obličeje:

Různé tvary obličeje se hodí k různým tvarům obrouček. Pokud máte oválný obličej, máte štěstí, protože vám sluší téměř všechny tvary obrouček. Pokud máte kulatý obličej, volte raději obdélníkové nebo hranaté obroučky, které obličej opticky prodlouží. Pro čtvercový obličej se hodí obroučky s oblými tvary, které změkčí rysy obličeje. A pro srdcovitý obličej volte úzké obroučky, které zdůrazní oči.

Velikost obrouček:

Obroučky by měly být v poměru k velikosti vašeho obličeje. Pokud máte menší obličej, volte menší obroučky. Pokud máte větší obličej, volte větší obroučky. Dbejte na to, aby obroučky nepřesahovaly šířku vašeho obličeje a aby se nedotýkaly lícních kostí.

Materiál:

Brýlové obroučky se vyrábí z různých materiálů, jako je plast, kov, titan atd. Každý materiál má své vlastnosti a cenu. Plastové obroučky jsou lehké a levné, kovové obroučky odolné a bytelné, titanové obroučky lehké a hypoalergenní.

Barva:

Barva obrouček by měla ladit s barvou vašich vlasů, pleti a oblečení. Pokud si nejste jisti výběrem barvy, volte neutrální barvy, jako je černá, hnědá nebo šedá, které se hodí ke všemu.

Pohodlí:

Nejdůležitější je, aby vám brýlové obroučky byly pohodlné. Při výběru si je proto vždy vyzkoušejte a ujistěte se, že nikde netlačí a neškrábou.

Tipy pro výběr brýlových obrouček:

 • Pokud si nejste jisti výběrem, neváhejte se obrátit na náš ochotný personál, který vám rád poradí.
 • Přečtěte si recenze brýlových obrouček od našich zákazníků.

Věříme, že s našimi tipy a širokou nabídkou brýlových obrouček si u nás vyberete ty pravé pro vás!

Jak se starat o hodinky?

Hodinky jsou cenný a precizní přístroj, který si zaslouží náležitou péči. Dodržováním několika jednoduchých pravidel prodloužíte životnost svých hodinek a udržíte je v perfektním stavu.

Základní tipy pro péči o hodinky:

 • Pravidelně je čistěte: Hodinky otírejte suchým měkkým hadříkem, abyste odstranili prach a nečistoty. Pokud jsou hodinky znečištěné více, můžete je omýt vlažnou vodou s jemným mýdlem. Nikdy nepoužívejte agresivní čisticí prostředky ani rozpouštědla. Při omývání dávejte pozor, aby korunka byla zatažená, a voda se tak nedostala do vnitřku hodinek!
 • Chraňte je před nárazy a poškrábáním: Vyhýbejte se pádům a nárazům hodinek. Neberte si je do sprchy, bazénu ani do moře. Pokud se chystáte na aktivity, při kterých by mohlo dojít k poškození hodinek, raději si je sundejte.
 • Dbejte na vodotěsnost: Pokud máte vodotěsné hodinky, dbejte na to, aby byla zachována jejich vodotěsnost.Pravidelně kontrolujte těsnění a v případě potřeby je nechte vyměnit u specializovaného servisu.
 • Nechávejte je pravidelně servisovat: Doporučujeme nechávat hodinky servisovat jednou za 2-3 roky ve specializovaném servisu. Naprostou většinu námi prodávaných značek zvládnou servisovat téměř veškerá hodinářství. Při servisu bude provedeno vyčištění hodinek, promazání strojku a kontrola všech funkcí.

Speciální tipy pro péči o mechanické hodinky:

 • Natahujte je pravidelně: Mechanické hodinky je nutné natahovat ručně nebo automatickým natahováním. Pokud hodinky nenosíte delší dobu, je nutné je ručně natáhnout před každým použitím.
 • Vyhněte se magnetickým polím: Magnetická pole mohou narušit chod mechanických hodinek. Proto je nenoste v blízkosti magnetů, jako jsou reproduktory, televize apod.
 • Skladujte je na chladném a suchém místě: Hodinky skladujte na chladném a suchém místě, mimo dosah přímého slunečního světla a tepelných zdrojů.

Dodržováním těchto jednoduchých tipů zajistíte, že vám vaše hodinky budou sloužit spolehlivě po mnoho let!

Jak správně vybrat hodinky?

Hodinky nejsou jen pouhým doplňkem, ale i praktickým pomocníkem, který nám usnadňuje život. Proto je důležité vybrat si ty správné, které vám budou perfektně sedět a plnit svůj účel. V e-shopu Minuteka.cz naleznete širokou nabídku klasických analogových i digitálních hodinek od předních světových značek, takže si u nás vybere každý. Náš sortiment uspokojí potřeby i těch nejnáročnějších zákazníků, jak nabídkou služeb, tak i cenou. 

Při výběru hodinek byste měli pečlivě zvážit několik faktorů:

Styl:

Prvním krokem je zvolit styl hodinek, který se vám líbí a hodí se k vašemu outfitu. V nabídce Minuteka.cz naleznete elegantní hodinky pro formální příležitosti, ležérní hodinky pro běžné nošení i sportovní hodinky pro aktivní lidi. 

Funkce:

Zamyslete se nad tím, jaké funkce od hodinek požadujete. Kromě zobrazování času existuje mnoho dalších funkcí, jako je chronograf, datumovka, alarm, podsvícení, vodotěsnost atd. 

Materiál:

Hodinky se vyrábí z různých materiálů, jako je ocel, kůže, plast, titan atd. Každý materiál má své vlastnosti a cenu.Ocelové hodinky jsou odolné a bytelné, kožené hodinky elegantní a příjemné na dotek, plastové hodinky lehké a levné. 

Ciferník:

Ciferník je důležitou součástí hodinek, protože na něm čteme čas. Může být analogový s ručičkami nebo digitální s číslicemi. Zvolte si ciferník, který je pro vás přehledný a snadno čitelný. Pozor také na výběr materiálu sklíčka! 

Cena:

Cena hodinek se může pohybovat v širokém rozmezí, od několika set korun až po desítky tisíc. Stanovte si rozpočet, který chcete za hodinky utratit, a poté hledejte modely, které se do něj vejdou. Sázkou na ověřenou jistotu jsou především modely od značek Citizen či Seiko

Naše tipy pro výběr hodinek:

 • Pokud si nejste jisti výběrem, neváhejte se obrátit na náš ochotný personál, který vám rád poradí!
 • Využijte filtry v našem e-shopu, které vám pomohou zúžit výběr podle vašich požadavků.

Věříme, že s našimi tipy a širokou nabídkou hodinek si u nás vyberete ty pravé pro Vás!

Rozdíl mezi AM a PM?

AM vs. PM: Jak se zorientovat v čase?

Při nákupu hodinek online se můžete setkat s časy uváděnými ve formátu 12:00 AM a 12:00 PM. Pokud nejste zvyklí na tento způsob zobrazování času, může vás to zmást. V tomto článku vám proto vysvětlíme, co zkratky AM a PM znamenají a jak je správně používat.

AM a PM:

 • AM je zkratka pro ante meridiem, latinský výraz pro "před polednem". Znamená to, že daný čas se odehrává v první polovině dne, mezi půlnocí a polednem.
 • PM je zkratka pro post meridiem, latinský výraz pro "po poledni". Označuje čas v druhé polovině dne, od poledne do půlnoci.

Příklady:

 • 8:00 AM - 8 hodin ráno
 • 11:59 AM - 11 minut před polednem
 • 12:00 PM - poledne
 • 1:00 PM - 1 hodina odpoledne
 • 6:00 PM - 6 hodin večer
 • 11:59 PM - 11 minut před půlnocí

Proč se používá AM a PM?

V mnoha zemích, včetně USA, Kanady a Velké Británie, se používá 12hodinový formát zobrazování času. To znamená, že den je rozdělen na dva 12hodinové bloky: od půlnoci do poledne a od poledne do půlnoci. Zkratky AM a PM pomáhají rozlišit, do kterého bloku daný čas patří.

Závěr:

Zkratky AM a PM jsou jednoduchý způsob, jak rozlišit čas před polednem a čas po poledni. Pokud si je zapamatujete, budete se v čase lépe orientovat a vyhnete se případným omylům.

V našem internetovém obchodě naleznete široký výběr hodinek. Nabízíme hodinky s 12hodinovým i 24hodinovým formátem zobrazování času. Pokud si nejste jisti, jaký typ hodinek je pro vás ten pravý, neváhejte se obrátit na náš zákaznický servis.

Doufáme, že vám tento článek pomohl lépe porozumět rozdílu mezi AM a PM. Pokud máte další otázky, neváhejte nás kontaktovat.

4 položek celkem
×