Powered by Smartsupp

Jak se starat o hodinky?

Hodinky jsou cenný a precizní přístroj, který si zaslouží náležitou péči. Dodržováním několika jednoduchých pravidel prodloužíte životnost svých hodinek a udržíte je v perfektním stavu.

Základní tipy pro péči o hodinky:

  • Pravidelně je čistěte: Hodinky otírejte suchým měkkým hadříkem, abyste odstranili prach a nečistoty. Pokud jsou hodinky znečištěné více, můžete je omýt vlažnou vodou s jemným mýdlem. Nikdy nepoužívejte agresivní čisticí prostředky ani rozpouštědla. Při omývání dávejte pozor, aby korunka byla zatažená, a voda se tak nedostala do vnitřku hodinek!
  • Chraňte je před nárazy a poškrábáním: Vyhýbejte se pádům a nárazům hodinek. Neberte si je do sprchy, bazénu ani do moře. Pokud se chystáte na aktivity, při kterých by mohlo dojít k poškození hodinek, raději si je sundejte.
  • Dbejte na vodotěsnost: Pokud máte vodotěsné hodinky, dbejte na to, aby byla zachována jejich vodotěsnost.Pravidelně kontrolujte těsnění a v případě potřeby je nechte vyměnit u specializovaného servisu.
  • Nechávejte je pravidelně servisovat: Doporučujeme nechávat hodinky servisovat jednou za 2-3 roky ve specializovaném servisu. Naprostou většinu námi prodávaných značek zvládnou servisovat téměř veškerá hodinářství. Při servisu bude provedeno vyčištění hodinek, promazání strojku a kontrola všech funkcí.

Speciální tipy pro péči o mechanické hodinky:

  • Natahujte je pravidelně: Mechanické hodinky je nutné natahovat ručně nebo automatickým natahováním. Pokud hodinky nenosíte delší dobu, je nutné je ručně natáhnout před každým použitím.
  • Vyhněte se magnetickým polím: Magnetická pole mohou narušit chod mechanických hodinek. Proto je nenoste v blízkosti magnetů, jako jsou reproduktory, televize apod.
  • Skladujte je na chladném a suchém místě: Hodinky skladujte na chladném a suchém místě, mimo dosah přímého slunečního světla a tepelných zdrojů.

Dodržováním těchto jednoduchých tipů zajistíte, že vám vaše hodinky budou sloužit spolehlivě po mnoho let!

×